Doprava do Číny

 

doprava do ČínyDo Číny se lze dostat jak po zemi, po moři tak i letecky. Nejčastější pozemní cesta vede přes Mongolsko nebo Vietnam. Obojí možné a pro otřelé cestovatele relativně bez problémů. Dále je možné se do západní Číny dostat i po Karakoromské dálnici z Pákistánu a i řady jiných míst.

Pokud zvolíte leteckou přepravu, máte na výběr řadu leteckých společností. Díky rozvoji obchodu zařadila řada leteckých společností tuto zemi na seznam svých destinací. Nejběžnější města vstupu jsou Peking, Shangai a Hong Kong. Při shánění levné letenky mějte na mysli, že ty, které jsou inzerované v novinách nejsou obvykle ty nejlevnější (inzerce něco stojí, že). Mimo to je nutné počítat s tím, že ceny jsou inzerované bez letištních tax. Proto i relativně levné letenky mohou končit jako nevýhodné. Např. British Airways chtějí při cestě přes Londýn přes 3 tisíce korun, s Lufthansou přes Frankfurt nás to vyšlo na polovinu.

celnice v PekinguPokud plánujete odlet zpět z jiného letiště než kam chcete přiletět, je důležité zajistit, aby Vámi hledaná levná letenka umožňovala tzv. „open jaw“, tj. spojení těchto dvou destinací a zaplacení vždy poloviny z letenky. V tomto případě budete mít zhoršenou situaci při hledání levné letenky, protože budete chtít najít levnou letenku na obě destinace a to u té samé cestovky. Ale možné to je. My jsme zaplatili za letenku Praha-Frankfurt-Peking a Hong Kong-Frankfurt-Praha v září 2000 15700,- Kč plus 1450,- Kč letištní taxy.

Při cestě letecky do Číny počítejte s tím, že se proletíte relativně dlouho. Cesta do Pekingu s Evropy trvá kolem 9 hodin, z Hong Kongu kolem 12 hodin.

4 948 x shlédnuto
About Milan Dvořák 287 Článků
Milan Dvořák je aktivní cestovatel již od mládí. A to už je setsakramentsky dávno 8-) Žil a pracoval v Jižní Koreji a USA. Aktivně procestoval především Asii, přidal k tomu něco z Ameriky a Afriky. Evropa se nepočítá. Rád fotí a filmuje. Zakladatel Poutníka.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..