Wadi Rum

 

Nechte se unést romancí arabské pouště na jaře ve Wadi Rum. Nechte znovu ožít T.E.Lawrence, ať už ze starých knih nebo filmového pásu. Většina filmu Davisa Leana „Lawrence z Arábie“ zde skutečně byla natáčena a bylo to také tady, kde legendární britský důstojník T.E. Lawrence působil během arabského povstání.

Pouštní policie je umístěna u vstupu do Wadi Rum. Policie zde není vybavena ani koňmi či džípy, ale opravdovými koráby pouště – velbloudy. Dnešní Wadi Rum je výzvou pro všechny lezce, kteří užívají zdejších fantastických žulových a vápencových útesů. Velice oblíbené jsou procházky po horských stezkách. Populární je i pouštní safari, vyjížďky terénními vozidly nebo dva až třídenní výpravy na hřbetech velbloudů. Tato oáza je domovem několika beduínských rodin, které zde žijí po generace.

Tito pohostinní a přátelští lidé jsou usazeni kolem “Beau Geste” Camel Corps Fort ve Wadi Rum a v roztroušených nomádských táborech v okolí. Může se Vám stát, že budete pozváni na mátový čaj či kardamonovou kávu v jejich černých stanech. Možná se Vám může stát, že společně s nimi budete sdílet oheň pod hvězdnatým pouštním nebem. Jsou to zážitky, na které nebudete moci nikdy zapomenout.

3 001 x shlédnuto
About Milan Dvořák 287 Článků
Milan Dvořák je aktivní cestovatel již od mládí. A to už je setsakramentsky dávno 8-) Žil a pracoval v Jižní Koreji a USA. Aktivně procestoval především Asii, přidal k tomu něco z Ameriky a Afriky. Evropa se nepočítá. Rád fotí a filmuje. Zakladatel Poutníka.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..