Vaduz

 

Bylo jedno malé království, tak malé, že jste ho přehlédli z největšího kopce. V hlavním městě měl na skále pan král postavený hrad. No, on to zase nebyl až takový hrad, asi jako to město bylo spíše jen větší vesnicí.

Tak takhle by mohla začínat nějaká pohádka a přitom je to skutečnost. Ano, hovořili jsme o Vaduzu, hlavním městě Lichtenštejnska. Když si představíte, že celá země má 34 tisíc obyvatel tak je Vám jistě jasné, jak je hlavní město asi veliké. Nejznámější dominantou Vaduzu je hrad, kde bydlí panovník, v současné době princ Hans-Adam II. Je to první panovník který se narodil a byl vychován v zemi. Pokud Vás zajímá, jak žijí opravdoví monarchové, v Lichtenštejnsku máte dobrou příležitost při troše štěstí spatřit vše na vlastní oči. Ale nezapomeňte, že do hradu Vás nepustí, tak milí na turisty nejsou.

Přestože je hrad přímo symbolem země, v hlavní vesnici můžete spatřit i jiné atrakce:

Vaduz
Vaduz
  • Národní muzeum Vám přiblíží pohromadě vše co souvisí s minulostí, ale i současností země. Věřili byste tomu, že i zde před 200 miliony let žily potvory prezentované nám v Jurském parku ?
  • Muzeum poštovní známky zaujme určitě i lidi, kteří nejsou filatelisty
  • Umělecké muzeum vedle stálé exhibice připravuje i dočasné výstavy, které jsou obvykle na vysoké úrovni.
  • Umělecká galerie Engländerbau ukazuje současný stav umění v Lichtenštejnsku.
  • Muzeum lyžování Vám umožní dozvědět se mnohé nejen o historii tohoto sportu.

Vaduz A malý tip na závěr: pokud sbíráte razítka v pasu, nemusí Vás mrzet, že na hranicích s okolními zeměmi chybí pohraničníci s razítkem. Oficiální razítko Vám za dva švýcarské franky dají do pasu v oficiální informační kanceláři.

3 927 x shlédnuto
About Milan Dvořák 287 Článků
Milan Dvořák je aktivní cestovatel již od mládí. A to už je setsakramentsky dávno 8-) Žil a pracoval v Jižní Koreji a USA. Aktivně procestoval především Asii, přidal k tomu něco z Ameriky a Afriky. Evropa se nepočítá. Rád fotí a filmuje. Zakladatel Poutníka.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..