Stellenbosch

 

stellenbosch_dumStellenbosch je druhé nejstarší město v Jižní Africe, první je samozřejmě Kapské Město, které je asi 50 km daleko. Bylo založeno na břehu řeky Eerste v roce 1679 guvernérem Van Der Stelem. Město má výborně zachovalou starou architekturu, můžete obdivovat stavby v holandském, gregoriánském nebo viktoriánském slohu. Pokud Vás staré domy zajímají, zajděte se podívat do Village Museum, kde se nalézá skupina krásně opravených domů vybavených dobovým nábytkem z období let 1709 až 1850. Hlavní vchod je z ulice Ryneveld a vede přímo do nejstarší budovy Schreuderhuis. V bloku zde můžete najít několik usedlostí uprostřed krásné zahrady.
stellenbosch_viniceVe městě samotném můžete najít ještě řadu jiných historických budova jako ta, kde se nalézá Muzeum miniatur nebo ve staré části města Braak. Kromě architektury se můžete věnovat i výtvarnému umění v Galerii Rembrandt Van Rijn, které se věnuje zejména 20.století. Velmi významná je místní univerzita, která je považována za jednu z nejlepších v JAR. Jejím oficiálním jazykem je afrikánština, ale hodně kurzů je v angličtině. To dobře vystihuje charakter města. Ve městě afrikánštinou mluví 70% obyvatel, angličtinou jenom 10%. Angličtina je ale i tak všeobecně rozšířena a domluvíte se s ní.
Stellenbosch je světově znám i jako centrum vinařské oblasti. Vinice v okolí města tvoří pestrou barevnou mozaiku a táhnou se po úbočích až do výšek kolem 1500 metrů nad mořem. Další exkluzivní vinařské oblasti jsou Franschhoek kvůli své vynikající poloze a také Paarl, který je méně turisticky exponovaný.

2 492 x shlédnuto
About Milan Dvořák 287 Článků
Milan Dvořák je aktivní cestovatel již od mládí. A to už je setsakramentsky dávno 8-) Žil a pracoval v Jižní Koreji a USA. Aktivně procestoval především Asii, přidal k tomu něco z Ameriky a Afriky. Evropa se nepočítá. Rád fotí a filmuje. Zakladatel Poutníka.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..