Ile de Sein (video)

 

Ile-de-Sein_majak_600 Ostrov Ile de Sein se nalézá 8 km od mysu Pointe du Raz. Na ostrov se dostanete nejsnadněji lodí z města Audirne. Přes léto odjíždí loď na ostrov i z vesnice Camaret-sur-Mer, která se nachází na západním výběžku crozonského poloostrovu. Z Audirne je cesta ale jednodušší. Ile de Sein má rozlohu kolem 0,5 km2 a dnes na něm bydlí něco přes 200 lidí. Ale v době kolem II. sv. války tu bylo přes 1000 obyvatel. Většina se jich dnes živí rybolovem, sběrem mušlí a mořských řas. Na ostrově je fotogenické nábřeží s hotelem Les Trois Dauphins, kavárnami, restauracemi a obchůdky. Pojďte se podívat na naše krátké video, které Vám zajímavý ostrov přiblíží.

délka videa: 4min 40s

 

2 861 x shlédnuto
About Milan Dvořák 287 Článků
Milan Dvořák je aktivní cestovatel již od mládí. A to už je setsakramentsky dávno 8-) Žil a pracoval v Jižní Koreji a USA. Aktivně procestoval především Asii, přidal k tomu něco z Ameriky a Afriky. Evropa se nepočítá. Rád fotí a filmuje. Zakladatel Poutníka.

3 Komentáře z Ile de Sein (video)

  1. Vážený, čtu již pátou knihu spisovatele Jean LucBannalec, jejíž detektivní děj se odehrává přímo v Bretani. Je to lehké, příjemné čtení a co nejvíce hodnotím to jsou barvité popisy míst. Takže jsem si začala hledat ostrov Sein a společně s komisařem Dupinem jsem prožívala omamné chvíle výhledu z výšky majáku. Být mladší nebo alespoň zdravější do Bretaně vyjedu. Jinak je zajímavá výstava v Praze – Palác Kinských Čeští umělci v Bretani. Je to pokocháníčko a pošušňáníčko. Tak a jdu pokračovat v Bretaňském přílivu. Zdravím a nekřesťansky závidím. Květa z Prahy

     
  2. Líbí se mi to. Projeli jsme Bretaň s cestovkou na kolech, je úžasná. Na tento strov jsme se sice nedostali, ale hodně o něm slyšeli a četli. Hezké je, že pan Dvořák zmínil stopu čskych malířů (teď je v NG výstava). Také jsou zajímavé bretaňské detektivky Jean-Luc Bannaleca, pátá je z tohoto ostrova. Snad se tam ještě podívám. Díky.

     

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..