Přechod přes pohoří Sierra Maestra na Kubě (video)

 

Západně od Santiaga de Cuba se rozprostírá rozsáhlé pohoří Sierra Maestra. To si v padesátých letech 20. století vybral Fidel Castro jako útočiště pro své partyzány po neúspěšném vylodění jachty Granma. Počátek revoluce byl hodně neslavný. Z výsadku 82 revolucionářů jich se štěstím přežilo 13, mezi nimi Fidel a Raul Castrovi a také Che Guevara. Útočiště nalezli v horách Sierra Maestra. Zdá se to vysoce nepravděpodobné, ale tento zdecimovaný tým rebelů na sebe postupně nabalil celé povstalecké hnutí, které vyvrcholilo svržením Batistova režimu.

Vydávám se do pohoří Sierra Maestra s cílem navštívit historická místa, odkud Fidel vedl svůj boj a také chci přejít pohoří ze severu na jih a dojít až ke břehům moře. Tuto cestu nemůžete podniknout na vlastní pěst, musíte mít lokálního průvodce. Nakonec všechno klaplo a cesta přes nejvyšší vrchol Kuby Pico Turquino ve výšce 1974 m n.m. se povedla. Pokud chcete vidět, jak takový přechod vypadá, podívejte se na naše video.

délka videa: 13min 47s

2 895 x shlédnuto
About Milan Dvořák 287 Článků
Milan Dvořák je aktivní cestovatel již od mládí. A to už je setsakramentsky dávno 8-) Žil a pracoval v Jižní Koreji a USA. Aktivně procestoval především Asii, přidal k tomu něco z Ameriky a Afriky. Evropa se nepočítá. Rád fotí a filmuje. Zakladatel Poutníka.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..