Putování Barmou (video)

 

Zdá se, že po mnoha letech tvrdého útlaku se i v Barmě zvolna blýská na lepší časy. Disidentka Aun Schan Su Ťij se stala poslankyní a země se snaží otevřít turistům. Generálové přesto stále pevně svírají moc v rukou a v zemi se stane jen to, co povolí. I proto se můžete pohybovat jen v povolených oblastech a do země se v podstatě nedá dostat jinak než letecky přes Rangůn (Yangon).

Ve filmu jsou ukázány zajímavá místa, která většina turistů neponechá stranou. Oprýskaný Rangůn s neuvěřitelnou zlatou Šweitigoumskou pagodou. Jezero Inle, kde si rybáři osvojili unikátní způsob pádlování jednou nohou. Mandalay s okolními historickými královskými městy. Pagan s neuvěřitelnou kolekcí tisíců stůp.
A hlavně, V Barmě je stále relativně málo turistů a domorodci jsou usměvaví. Prostě jako Thajsko před desítkami let. Jeďte, než bude pozdě.

délka videa: délka 47 minut  56s

[vsw id=“61783148″ source=“vimeo“ width=“640″ height=“360″ autoplay=“no“]

4 097 x shlédnuto
About Milan Dvořák 287 Článků
Milan Dvořák je aktivní cestovatel již od mládí. A to už je setsakramentsky dávno 8-) Žil a pracoval v Jižní Koreji a USA. Aktivně procestoval především Asii, přidal k tomu něco z Ameriky a Afriky. Evropa se nepočítá. Rád fotí a filmuje. Zakladatel Poutníka.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..