Hotelová síť Formule 1

 

Hotel Formule 1Hotelová síť Formule 1 je známá zejména ve Francii. Nicméně její ubytovací zařízení můžete najít i v následujících zemích: Německo, Belgie, Španělsko, Velká Británie, Holandsko, Švýcarsko, Švédsko, Maďarsko ale dokonce i v Izraeli, Jižní Africe a v Austrálii.
Samotná organizace takto popisuje svoje zařízení: „Naše pokoje jsou moderní a chytře navrhované. Mají velké dvoulůžko a jedno horní lůžko, umyvadlo se zrcadlem, televizi s dálkovým ovládáním, rohový stůl a budík. Velké sprchy a WC mohou být nalezeny jen o pár kroků dále od Vašeho pokoje.“ Pokoje jsou opravdu vybaveny velice jednoduše, přesně v souladu s firemním popisem. Pokoj stojí jednotnou cenu bez ohledu na to, zda bude ubytován jeden nebo tři lidé. Pro dva lidi je pokoj celkem únosně veliký, tři se budou již mačkat, nicméně je to stále ještě únosné. Hotely se obvykle nacházejí na významných silničních tazích či přivaděčích, protože často slouží jako místo noclehu lidem, kteří se přesouvají z místa na místo a více než atraktivita místa je pro ně důležitá snadná dopravní obslužnost.
Hotely nabízejí i snídaně, která se obvykle skládá z pečiva, másla, džemu, kávy, horké čokolády, čaje a pomerančového džusu. Cena snídaně je kolem 3 Euro či 2.5 libry.

V následující tabulce jsou orientační ceny. Některé hotely nabízejí slevy při ubytování během víkendu.Hotelová síť Formule 1

Euro zona 20-30 Euro
Velká Británie kolem 20 liber
Švédsko 220-270 SEK
Švýcarsko 50-60 CHF
Jižní Afrika 130-170 R
Austrálie 40-60 $

A jaké že je vlastně ubytování ve Formuli 1 ? John Steinback ve svém románě Toulky s Charliem popisuje historku, kdy dojel k motelu, ve kterém se chtěl ubytovat. Nenašel žádného člověka, všechno bylo z umělé hmoty, na jedno použití. Neurčité, odosobnělé, praktické. Přesně taková je Formule 1. Nedostanete žádné klíče k pokoji, ale numerický kód, který bude odblokovávat Vaše pokoje. Tento kód Vám případně i v noci odemkne vchodové dveře. Nad vstupními dveřmi na WC a sprchy svítí světla, která Vás informují, zda je místnost obsazena či je volná. Plastikový interiér není úžasný, ale pouhé přespání neruší.
Hledáte-li něco praktického, pouze na přenocování, bez váhání tuto síť můžete použít.

8 280 x shlédnuto
About Milan Dvořák 287 Článků
Milan Dvořák je aktivní cestovatel již od mládí. A to už je setsakramentsky dávno 8-) Žil a pracoval v Jižní Koreji a USA. Aktivně procestoval především Asii, přidal k tomu něco z Ameriky a Afriky. Evropa se nepočítá. Rád fotí a filmuje. Zakladatel Poutníka.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..