Hrad Hoşap

 

58km jihovýchodně od města Van ve směru na tureckou výspu Hakkari se nalézá monumentální hrad Hoşap. Ke hradu se dostanete po překonání zajímavého kamenného mostu ze 16. století, který se klene nad říčkou Hoşap Suyu. Samotná pevnost se rozkládá na skalnatém vršku nad vesnicí Guzelsi. V roce 1643 ho vystavěl málo známý kurdský princ Zeynel Bey.
Do hradu se vstupuje kruhovou věží, ve které má hlídač hradu postavený svůj stolek se suvenýry. Do samotného hradu se pak dále pokračuje skrze schodiště vytesané ve skále. Hrad měl kdysi kolem 350 místností, tři koupelny, dvě mešity a mnoho sýpek. Většina vnitřku hradu je však těžce poškozena, takže musíte silně zapojit svoji fantazii, abyste si mohli představit místní středověký život. Nicméně hrad je velice fotogenický a z jeho vrcholu jsou nádherné výhledy di širokého okolí. Rozhodně stojí za návštěvu.
Ve vesnici je možné se najíst a sledovat rušný život. když budete mít štěstí, uvidíte místní v říčce mýt nádobí, prát prádlo nebo dokonce koberce. Do Hoşapu se lze jednoduše dostat autobusem z Vanu. Cesta trvá kolem hodiny, před příjezdem do Hoşapu minete přehradu, jejíž hráz hlídá armáda. Ta také kontroluje projíždějící vozidla, mějte s sebou v každém případě pas.

2 340 x shlédnuto
About Milan Dvořák 287 Článků
Milan Dvořák je aktivní cestovatel již od mládí. A to už je setsakramentsky dávno 8-) Žil a pracoval v Jižní Koreji a USA. Aktivně procestoval především Asii, přidal k tomu něco z Ameriky a Afriky. Evropa se nepočítá. Rád fotí a filmuje. Zakladatel Poutníka.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..