Labin – istrijská perla plná městských paláců (video)

 

Labin se nachází na vyvýšeném pahorku několik kilometrů od východního pobřeží istrijského poloostrova. Místní nemají úplně jasno, kde se nachází střed města, ale většina turistů si s tím asi nebude moc lámat hlavu, protože do toho pravého historického jádra města prostě vejdou renesanční bránou svatého Flora.
Místo stále vypadá tak, jakou podobu mohlo mít i před půl tisíciletím. Za tuto dobu systém úzkých radiálních uliček neprošel zásadní změnou a stále zde tak můžete najít dlážděné uličky, malá náměstí, průchody či spojující schodiště. Okolo vás se budou rozkládat renesanční a barokní městské paláce a nejrůznější církevní stavby, jako např. gotický kostel Narození Panny Marie z 15.století, v kterém je několik cenných obrazů benátských mistrů.

délka videa: 1min 49s

1 725 x shlédnuto
About Milan Dvořák 287 Článků
Milan Dvořák je aktivní cestovatel již od mládí. A to už je setsakramentsky dávno 8-) Žil a pracoval v Jižní Koreji a USA. Aktivně procestoval především Asii, přidal k tomu něco z Ameriky a Afriky. Evropa se nepočítá. Rád fotí a filmuje. Zakladatel Poutníka.

1 Zpětné odkazy & Pingbacks

  1. Vnitrozemím Istrie za návštěvou měst Labin, Hum a Buzet

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..